Kupuj i nie żałuj. Kilka wskazówek jak robić świadome zakupy - BLOG 0

Chwilowe przyjemności, nieplanowany wypad do galerii handlowej i kolejne torby z zakupami lądują w naszym domu. Wiele osób kupuje bez namysłu, a później ma wyrzuty sumienia. Jak do tego nie dopuścić? Przeczytaj nasz krótki poradnik!

 

Odpowiedz sobie na pytanie: Czy ja na pewno tego potrzebuję?

No właśnie, czy na pewno? Zastanów się, czy nie masz przypadkiem czegoś podobnego w domu. Chwilowa fascynacja jakimś przedmiotem/ubraniem/gadżetem to normalna sprawa, jednak pomyśl, czy nie warto np. odłożyć na coś, co będzie znacznie lepszej jakości i posłuży Ci na dłużej.

Inną metodą jest przerabianie, kombinowanie z rzeczami, które już posiadamy. Zupełnie nowa kurtka jeansowa bez wydawania pieniędzy? Do zrobienia! 

 

Czy jest to trwałe i dobrej jakości?

Niestety prawda jest taka, że producenci w dzisiejszych czasach nie bardzo stawiają na jakość, a na ilość. Na całym świecie konsumpcjonizm jest bardzo mocno widoczny, a koncerny skrzętnie to wykorzystują.

Przed dokonaniem zakupu zadaj sobie te kilka pytań: Z czego jest to zrobione? Czy wykonanie jest do zaakceptowania? Czy posiada części wymienne? Czy można to naprawić? Czy materiał, z którego jest to wykonane nie ingeruje zbyt mocno w środowisko? Czy producent jest solidny? Może to w jakiś sposób pozwoli ocenić Ci sytuację, czy warto wydać na to pieniądze.

 

Etykieta pod lupą

Kupuj produkty Fairtrade, pochodzenia lokalnego i organicznego. Ogranicz plastik do minimum, a na zakupy zabieraj płócienne lub bawełniane torby np. jak ta Ekonaczynkowa siateczka :)  

Podejmowanie świadomych, zakupowych wyborów leży tylko i wyłącznie w Twoich rękach! Postaw na dobro dla naszej planety, planuj swoje zakupy i śpij bez wyrzutów sumienia. 
Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl