O nas

 O EkoNaczynku 

 

Coraz więcej słyszymy o katastrofie ekologicznej, o wszędobylskim plastiku, którego sterty tworzą wyspy na oceanach, niszczą środowisko, zagrażają życiu roślin i zwierząt a w konsekwencji ludzi. Z drugiej strony zdajemy sobie sprawę z trudności i uciążliwości związanych z rezygnacją czy choćby ograniczeniem zużywania plastiku. Przyzwyczailiśmy się do braku konieczności zmywania po garden party, uwielbiamy kawę na wynos i drinki/ soczki ze słomką. I nie oszukujmy się… przy rosnącym tempie życia, chronicznym braku czasu te małe przyjemności i udogodnienia nam się po prostu należą J  

Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw konieczności (tak! konieczności) dbania o nasze środowisko, o naszą planetę przy zachowaniu wygód, do których się przyzwyczailiśmy. W naszej ofercie znajdują się … EkoNaczynka czyli ekologiczne, przyjazne środowisku talerze, sztućce, kubeczki, pokrywki do kubków i słomki.

Skąd pomysł na EkoNaczynko?

Dawno dawno temu… w naszym mieście zabrakło wody, po prostu z dnia na dzień przestała lecieć z kranu. Tych kilkanaście dni bez dostępu do, mogłoby się zdawać, oczywistego i podstawowego udogodnienia i nerwów dało nam jednak do myślenia. Zaczęliśmy interesować się ekologią, środowiskiem i przekonaliśmy się, że sami jesteśmy sobie winni. Gdybyśmy podlewali ogródki wodą deszczową i racjonalnie gospodarowali wodą, nie brali prysznica przez godzinę, nie wlewali codziennie wanny wody problemu z dostępnością wody by nie było. Woda w naszych kranach wróciła ale w naszej świadomości zdążyła zajść już duża zmiana. I tak, krok po kroku uczymy się tego, że każdy wybór ma znaczenie. KAŻDY!

Czy wiesz że … ?

Ze względu na wysoką funkcjonalność i dość niskie koszty tworzyw sztucznych, materiały te stają się coraz bardziej powszechnie stosowane. Tymczasem, zgodnie z wyliczeniami ilości odpadów dokonanymi na plażach tworzywa sztuczne stanowią 80–85 % odpadów morskich w Unii Europejskiej, przy czym artykuły jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych odpowiadają za 50 %. Produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych obejmują gamę różnorodnych powszechnie stosowanych produktów szybko zbywalnych, które są wyrzucane po tym, jak zostały jednorazowo użyte zgodnie ze swoim przeznaczeniem, są rzadko poddawane recyklingowi i szybko stają się odpadami. W konsekwencji, produkty te stanowią  szczególnie poważny problem w kontekście odpadów morskich, stwarzają znaczne zagrożenie dla ekosystemów morskich, różnorodności biologicznej a w konsekwencji dla zdrowia człowieka. (źródło: preambuła dyrektywy parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ograniczenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko).

I co dalej?

Unia Europejska przyjęła w 2019 roku Dyrektywę w sprawie ograniczenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko, zwaną też „dyrektywą plastikową”. Nowe regulacje mają zapobiec stosowania niektórych plastikowych produktów jednorazowego użytku.

Dyrektywa plastikowa przewiduje, że od 2021 r. zakazane będzie wprowadzanie do obrotu sztućców, talerzy, słomek, mieszadełek do napojów, pojemników do żywności, styropianowych kubeczków i zastąpienie ich alternatywnymi produktami. Z kolei, od 2025 r. nakrętki i wieczka plastikowe będą mogły być wprowadzane na rynek tylko wówczas, gdy będą one przymocowane na stałe do butelek i pojemników.

 

Świadomy wybór należy od Ciebie. W EkoNaczynko właśnie w to wierzymy i dlatego nasze produkty są wykonane z naturalnych surowców, które są w pełni biodegradowalne i nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Wśród użytych surowców możecie znaleźć liście palmowe czy trzcinę cukrowa z których są wykonane nasze talerze jak i włókna bambusowe do produkcji kubków, ale również papier użyty do produkcji słomek. Wszystko to po by spełnić rygorystyczne unijne przepisy, min.: Rozporządzenie (WE) nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady, które dotyczy migracji pierwiastków i po to by dać Wam, drodzy klienci w pełni bezpieczne i przyjazne produkty.

 

Wybieraj świadomie!

 Żyj wygodnie i eko!     

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl