Sześć pomysłów na kreatywne zabawy z dzieckiem. Bez plastiku! - BLOG 0

Dzieci szybko się nudzą. Żeby im tę nudę jakoś urozmaicić, a do tego stworzyć coś nieszablonowego, pomyśleliśmy, że przyda Wam się ten krótki poradnik jak stworzyć coś z niczego. No bo przecież nie chodzi o zabawę kupionymi już zabawkami, tylko o wymyślenie czegoś zupełnie nowego, a przy okazji o wzmocnienie więzi i budowanie pozytywnej relacji. 

 

Do zabawy można włączyć rzeczy codziennego użytku. Inspiracją może być wszystko: krzesło, skakanka, czy papierowa słomka. 

 

Kubeczkowe szaleństwa

Wiedzieliście ile kreatywnych zabaw można stworzyć przy użyciu papierowego kubka? Tysiące! Podzielimy się z Wami niektórymi z nich. 

Papierowe kubki po połączeniu ze sobą mogą stworzyć całkiem niezłą budowlę, a dodatkowo można ją ozdobić według własnego pomysłu! Można wykorzystać naklejki, mazaki, farby, tasiemki i wykonać np. zamek dla lalek barbie albo tor wyścigowy dla resoraków. 

Dwa kubki połączone ze sobą sznurkiem stworzą telefon. Możecie pobawić się w telefonowanie “na niby”,  w powtarzanie wypowiedzianych wyrazów, w wypowiadanie słów różnymi tonami. 

Przelewanie, przesypywanie, wylewanie. Które dziecko nie lubi takich zabaw? Do tego potrzebna jest jedynie woda, kubki i ryż, groch lub inne sypkie produkty. Do takiej zabawy warto wyznaczyć i zabezpieczyć kawałek miejsca w domu by zabawa była równie ekscytująca, co bezpieczna. 

 

Zabawa w teatr

Jak wykonać najprostsze kukiełki na świecie? Z drewnianych łyżeczek! Górę sztućca wystarczy ozdobić - namalować na niej oczy, nos, usta, a włosy wykonać z kolorowej włóczki. Postaci może być kilka, pozwólmy dzieciom na uruchomienie wyobraźni i wymyślenie własnego scenariusza wystawianej w “teatrze” sztuki. Gwarantujemy Wam, że maluchy będą zachwycone i długo będą wymyślały kolejne bajki i kukiełki. 

 

Nowe doświadczenia

Znacie zabawy wykonywane zgodnie z założeniami Montessori? W skrócie, ta włoska lekarka uważała, że wspieranie spontaniczności i twórczości dzieci jest najlepszym sposobem na ich wszechstronny rozwój. 

Jej metodą zachwycają się miliony pedagogów, psychologów i rodziców na całym świecie, a zabawy są powielane i wykorzystywane już od wielu lat.

Jedną z takich zabaw jest dmuchanie przez słomkę i podnoszenie piórka by cały czas utrzymywało się w powietrzu. 

Słomkę można również wykorzystać do dmuchania np. bułki tartej wysypanej na tacy. Tworzenie różnych kształtów, zgadywanie co nam wyszło z pewnością zainteresuje dziecko, a przy okazji maluch wykonuje ćwiczenia z integracji sensorycznej. 

 

Taki zabaw jest naprawdę mnóstwo, wystarczy odrobina zaangażowania ze strony dorosłego by zachęcić smyka do wspólnego eksperymentowania.

A wszystkie potrzebne gadżety do wyżej wymienionych zabaw znajdziecie w naszym sklepie www.ekonaczynko.pl :) 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl