Jadalne naczynia? Tak! - wybieraj świadomie! - BLOG 0

W Ekonaczynku pozostawiamy Wam dużą możliwość wyboru, ale zawsze jest to wybór pro eko. Jeśli chcecie sięgnąć po naczynia jednorazowe lub wielorazowe wiecie już, że nie musi być to plastik. Możecie spróbować wyrobów z drewna, liści palmowych (o których niedawno pisaliśmy TUTAJ), czy jadalnych naczyń z otrąb pszennych. Dziś trochę dłużej właśnie o nich. 

Czym są otręby?

Otręby to tak naprawdę uboczny produkt podczas przemiału zbóż. Znane są w kuchni i w przemyśle kosmetycznym. Otręby można wykorzystywać zarówno do dań słodkich, jak i wytrawnych, mają bowiem bardzo łagodny smak, który nie zmieni całości potrawy. Mamy również dobrą wiadomośc dla osób dbających o linię: otręby zawierają bardzo dużo błonnika i dobroczynnych mikroelementów, dzięki czemu nasycą Was na długo i dodatkowo dostarczą witamin.

Od ziarna do talerza

Jak powstają biodegradowalne naczynia z otrąb? Proces nie jest skomplikowany i przede wszystkim, nie cierpi na tym środowisko. Polega on na sprasowaniu otrąb pod odpowiednim ciśnieniem w specjalnych maszynach, które wykorzystują do tego wodę. Nie używa się żadnych chemicznych ulepszaczy ani dodatków, które po zużyciu mogłyby lądować w glebie albo wodzie. Zamiast tego mamy w 100% naturalny produkt, który zmienia się w kolejny, także naturalny! Cud, miód!

 

Właściwości naczyń z otrąb

Naturalne, jednorazowe naczynia z otrąb są idealne zarówno do ciepłych, jak i zimnych potraw. Bez problemu możecie je stosować w piekarnikach i kuchenkach mikrofalowych. Produkty z otrąb, które znajdziecie w naszej ofercie są stabilne i wytrzymałe, można je wykorzystywać zarówno na domowych przyjęciach, jak i wiosennym grillu ze znajomymi! Świetnie sprawdzą się też w barach i restauracjach. Naczynia zostały przetestowane pod kątem bezpieczeństwa w kontakcie z żywnością, a żeby rewelacji było mało -  po zużyciu można je wrzucić do domowego kompostownika - ulegają bowiem biodegradacji w ciągu 30 dni. Ale, ale! Jeśli chcesz, możesz je po prostu zjeść, w końcu to otręby, pamiętasz? :)


To jak, zachęciliśmy Was do zakupów? ;) Otrębowe EkoNaczynka znajdziecie tutaj:
KLIK.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl